Zespół rocznika  2006 dnia 4 maja wziął udział  Mistrzostwach Gdańska. Niestety turniej rozgrywany była w anormalnych warunkach, przy padającym deszczu, silnie wiejącym wietrze gra, szczególnie na trawiastym boisku nie miała wiele wspólnego z piłką nożną. Tu uwaga do organizatora, dobro dzieciaków powinno być najważniejsze i zaproponowanie im gry w takich warunkach, przy patronacie miasta Gdańska było wątpliwą przyjemnością. Jakby mało było miejsce pod egidą miasta, gdzie można by rozegrać to w innym terminie/miejscu.

Naszą drużynę reprezentowali: Maksymilian Andrzejewski, Katarzyna Łyczkowska,  Janek Kochanowski, Sebastian Berent, Jakub Dasiewicz, Wiktor Osowski, Marcin Skiba, Igor Waraksa, Karol Wojciechowski, Szymon Kinczewski, Oliwier Teodorczuk.

Pierwszy mecz zremisowany z Portowcem  0:0 – wiele niewykorzystanych akcji pod bramką przeciwnika, zemściło się w końcowym rozrachunku. Szkoda, bo byliśmy wyraźnie lepsi. Zabrakło zimnej krwi, dokładności i zdecydowania pod bramka przeciwnika.

Drugi mecz z Pomeranią Gdańsk, chcieliśmy wygrać zdecydowanie, po pierwszym niepowodzeniu. Aby poprawić skuteczność, trener zdecydował przesunąć Janka z obrony do ataku. Manewr poskutkował, wygraliśmy 3:0 – bramki strzelali Janek (a. Szymon), Kuba (a. Janek), Marcin (a. Szymon).

Trzeci mecz z JAGUAREM I Gdańsk – przegraliśmy 0:1, Janek wrócił do obrony i znowu zabrakło jakości z przodu. Przeciwnik grał dobrze, ale był całkowicie w naszym zasięgu. Niestety jeden strzał prawie z połowy boiska, znalazł drogę do naszej bramki i przegrywamy, bo sami z przodu nie potrafimy zagrozić przeciwnikowi.

Ostatni mecz decydujący o wyjściu z grupy z jak zwykle mocnym JAGUAREM II Gdańsk. Pomimo naszej przewagi i wielu okazji, jak poprzeczka po strzale Kuby oraz piłka wybita z linii bramkowej po strzale Sebastian, nie udało nam się pokonać rywala. Szkoda, bo remis nic nam nie dawał. Może warto było zaryzykować i postawić na skopiowanie rozwiązania z meczu z Pomeranią? Ale to tylko gdybanie. Wynik 0:0 daje nam tylko 5 punktów i brak awansu do finałów. Aczkolwiek zabrakło tylko 1 punktu, by tam się dostać.

Pomimo bardzo dobrej gry z tyłu, stracona tylko 1 bramka w 4 meczach, zabrakło nam jakości z przodu - tylko 3 strzelone bramki. Szkoda, ale i tak brawa za odwagę i chęć gry w takich warunkach:)

 

 

 

ROCZNIK 2006

 

 

 

 

 

Mistrzostwa Gdańska rocznika 2007 ostatecznie wygrał zespół JAGUARA GDAŃSK.

 

 

 

 

07 maja 2017

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

MISTRZOSTWA GDAŃSKA ROCZNIKA 2006