MŁODZICY MORENY DRUDZY W PRZODKOWIE

Zawodnicy Moreny rocznika 2005/2006 zajęli drugie miejsce w turnieju halowym z cyklu Przodkowo Cup 2017.  Nasza drużyna Młodzików ustąpiła pola tylko gospodarzom turnieju, wygrywając w turnieju cztery mecze, jeden remisując i jeden przegrywając.  Oto relacja z turnieju, tradycyjnie, od Piotra Kochanowskiego:

 

 

W niedzielę 29.01 uczestniczyliśmy z juniorami rocznika 2005/2006 w Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Przodkowie, a zagraliśmy w składzie:

 

- Janek Kochanowski – 6 bramek, 4 asysty;

- Maks Chilczuk – 1 bramka, 1 asysta;

- Maks Andrzejewski – 2 asysty;

- Karol Wojciechowski;

- Artur Ryński – 4 bramki, 6 asyst;

- Mikołaj Chaciński – 5 bramek, 2 asysty;

- Jakub Dasiewicz – 3 bramki;

- Mateusz Kotewicz – 1 bramka, 2 asysty;

- Igor Waraksa – bramkarz;

- Paweł Gronberski;

- Marcin Skiba – bramkarz – 1 asysta;

          

                  W turnieju wystąpiło 7 drużyn, graliśmy systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie, podobnie jak przed rokiem musieliśmy uznać wyższość gospodarzy i zajęliśmy II miejsce.

 

 

M.

Drużyna

M

PKT

Zw.

Rem.

Por.

Bramki

1.

GKS Przodkowo

6

13

4

1

1

18 - 6

2.

Morena Gdańsk

6

13

4

1

1

20 - 5

3.

GTS Czarna Dąbrówka

6

13

4

1

1

15 - 6

4.

KS Sulmin

6

10

3

1

2

19 - 11

5.

Salos Słupsk

6

7

2

1

3

14 - 12

6.

Piaski Wąglikowice

6

3

1

0

5

6 - 41

7.

MKS ProFan Ladies Gościcino

6

1

0

1

5

5 - 16

 


Tabele meczów bezpośrednich:

 

 

Drużyna

M

PKT

Zw.

Rem.

Por.

Bramki

 

GKS Przodkowo

2

3

1

0

1

3 - 2

 

Morena Gdańsk

2

3

1

0

1

3 - 3

 

GTS Czarna Dąbrówka

2

3

1

0

1

3 - 4

 

 

 W pierwszym meczu zagraliśmy z gospodarzami MORENA – GKS Przodkowo 0:2.

Pomimo naszej ogromnej przewagi do 8 minuty, w której strzelaliśmy w słupek i poprzeczkę, przeciwnik wyprowadził jedną kontrę zakończoną strzałem, który po rykoszecie od naszego obrońcy wtoczył się do bramki. Szkoda, bo staraliśmy się odrabiać a kosztowało to nas utratę kolejnego gola.

         Drugi mecz MORENA – Piaski Wąglikowice  10:0.

Nie pozostawiliśmy złudzeń, kto w tym meczu był lepszy. Bramki strzelali Mikołaj x2, Janek x2, Kuba x2, Artur x3, Maks Chilczuk x1. Asystowali: Janek x3, Artur x2, Maks Andrzejewski x2, Mateusz x1.

            Trzeci mecz MORENA – MKS ProFan Ladies Gościnino 4:0.

Pewna wygrana po bramkach Janka x2, Mikołaja i Kuby. Asystowali: Artur x3, Mikołaj.

            Czwarty mecz MORENA – GTS Czarna Dąbrówka  3:1.

W tym meczu szybko wyszliśmy na prowadzenie 2:0, a później mecz wyrównał się – jednak zwycięstwo nie było zagrożone. Bramki strzelali Mikołaj x2, Janek x1. Asystowali: Janek x1, Miki x1, Maks Chilczuk x1.

         Piąty mecz MORENA – Salos Słupsk  1:1.

Bardzo ważny mecz dla układu tabeli, rozegrany po ponad 60 minutach przerwy, która mocno wybił zespół z rytmu gry. Podobnie jak w meczu rozpoczęcia, pomimo ogromnej przewagi naszego zespołu, szans bramkowych 1x1 lub nawet 2x1 z bramkarzem, nie potrafiliśmy wyjść na prowadzenie. A jeden błąd w obronie, przy wyprowadzaniu piłki kosztował nas stratę bramki, a był to pierwszy i ostatni strzał na naszą bramkę. Na szczęście, w samej końcówce Marcin dalekim wykopem uruchomił z przodu Janka, który mocnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu, a jak ważny był to punkt, pokazuje tabela końcowa.

         Ostatni mecz turnieju miał decydować, czy znajdziemy się na pudle, czy tuż za nim. Tylko wygrana dawał nam medal i z takim nastawieniem wyszliśmy na ten mecz. Szybko objęliśmy prowadzenie 2:0, po dwójkowych akcjach Mateusza i Artura – obaj strzelili po bramce i zaliczali asysty. Niestety im bardziej końca, tym mecz się wyrównał i przeciwnik coraz częściej gościł pod naszą bramką. Strzelił bramkę na 2:1 i był bliski wyrównania. Niepotrzebnie cofnęliśmy się do obrony. Ostatecznie korzystny wynik utrzymał się do końca meczu.

MORENA -  KS Sulmin  2:1

Dzięki temu zwycięstwu zajęliśmy II miejsce. Jak wyrównany to był turniej świadczy fakt, że do wyłonienia medalistów potrzebna była mała tabela pomiędzy trzema zespołami. A złoto przegraliśmy tylko jedną bramką.

Godne zauważenia jest, iż strzeliliśmy najwięcej bramek a zarazem najmniej ich straciliśmy w całym turnieju. Nasz zawodnik Marcin Skiba został wybrany najlepszym bramkarzem zawodów – wielki gratulacje dla niego, jak i całej drużyny.

Kolejne dobre zawody w Waszym wykonaniu – trzymajcie tak dalej.

        

01 lutego 2017

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ