W poprzedni weekend zawodnicy Moreny z roczników 2006 i 2007 uczestniczyli w tradycyjnym turnieju SOMONINO CUP.  Oto relacja z turnieju od Piotra Kochanowskiego:

 

 

 

W niedzielę  07.01 .2018 uczestniczyliśmy z juniorami rocznika 2006/2007 w Turnieju Halowej Piłki Nożnej SOMONINO CUP

Zagraliśmy w składzie:

 

- Andrzejewski Maks;

- Czermański Wojciech – 2 bramki;

- Chilczuk Maks – 1 bramka, 2 asysty;

- Mateusz Welenc – 1 bramka;

- Kochanowski Janek – 1 bramka, 2 asysty;

- Jakub Dasiewicz – 1 bramka;

- Oliwier Teodorczuk – 2 bramki;

- Skiba Marcin;

- Igor Waraksa;

- Wiktor Osowski;

 

 

                  W turnieju wystąpiło 13 drużyn podzielonych na trzy grupy, gdzie Morena rozegrała 4 mecze zakończone bilansem 1 zwycięstwo, 2 remisy, 1 porażka:

 

- Morena – Amator Kiełpino 4:0 – zdecydowane nasze zwycięstwo, bramki strzelali Wojtek (a. Maks Chilczuk), Maks Chilczuk (a. Janek), Kuba Dasiewicz i Oliwier Teodorczuk (a. Janek);

 

- Morena – Motława Suchy Dąb 0:1 – porażka… niezasłużona. Przeciwnik miał jedną, jedyną sytuację w 5 minucie meczu i ją wykorzystał. Co z tego, że przez pierwsze 5 minut ciśniemy przeciwnika, mamy kilka świetnych okazji do strzelenia gola, ale żadnej nie zamieniamy na bramkę. Przeciwnikowi wystarczyła jedna – szacunek.

 

- Morena – Sporting Leźno  0:0 – mecz wyrównany, ale to my mieliśmy 100% sytuacje – niestety nasi napastnicy nie potrafili tego wykorzystać. Co z tego, że nie dopuszczamy przeciwnika pod własne pole karne, skoro brakuje zimnej krwi i umiejętności pod jego bramką. SzkodaL;

 

- Morena – Pomerania Gdańsk  0:0 - musiałbym pisać po raz kolejny to samo. Z przodu nic nie chce wpaść…

 

 

 

                  Tabele Grupy A:

 

M

Z

R

P

BZ-BS

Pkt

 
 

1 UKS Motława Suchy Dąb

4

3

1

0

7 - 0

10

 

2 Sporting Leźno

4

2

1

1

5 - 1

7

 

3 Morena Gdańsk

4

1

2

1

4 - 1

5

 

4 Pomerania Gdańsk

4

1

2

1

3 – 1

5

   

5 Amator Kiełpino            

4

0

0

4

1 – 12

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         Ostatecznie zajmujemy III miejsce w grupie i wchodzimy do ćwierćfinałów.

 

         Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe. W pierwszym meczu Latarnik Choczewo po wyrównanym meczu pokonał Sporting Leźno 1:0. Drugie spotkanie niespodziewanie było najbardziej zacięte. Zwycięzca swojej grupy i jedyna do tej pory drużyna z kompletem zwycięstw Gryf Tczew zremisował po bardzo ciekawym meczu z Moreną Gdańsk 2:2 (bramki Mateusz Welenc i Oliwier Teodorczuk) i dopiero po rzutach karnych uzyskał awans wygrywając 3:2 (karne strzelili Janek i Wojtek). W ostatnich dwóch spotkaniach tej fazy wygrywali już faworyci dość pewnie: wpierw Motława Suchy Dąb pokonała Pomeranię Gdańsk 2:0, a w ostatnim „bratobójczym” pojedynku dwóch drużyn Sztormu Mosty wygrała „jedynka” 3:1.

        

         W pierwszym meczu o miejsca 5-8, po bardzo zaciętym pojedynku, padł remis 0:0 i w rzutach karnych Sporting Leźno okazał się lepszy od GKS Moreny Gdańsk wygrywając 2:0. W kolejnym starciu Sztorm II Mosty pokonał Pomeranię Gdańsk 1:0.

 

         Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme w derbach Gdańska Pomerania pokonała Morenę 1:0. Mecz o piąte miejsce był jeszcze bardziej zacięty i po remisie 1:1 w serii rzutów karnych Sporting Leźno pokonał Sztorm II Mosty 2:1. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Latarnika Choczewo pokonując Sztorm Mosty 2:1.       

                   Nie był to najlepszy turniej w wykonaniu naszej drużyny, a już koniecznie trzeba popracować nad skutecznością. Jedyny plus tego turnieju, to możliwość potrenowania rzutów karnych, mam nadzieję że to była ostatnia przegrana seria karnych.

 

Ostateczna kolejność

1. UKS Motława Suchy Dąb
2. MKS Gryf Tczew
3. Latarnik Choczewo
4. Sztorm Mosty
5. Sporting Leźno
6. Sztorm II Mosty
7. Pomerania Gdańsk
8.
GKS Morena Gdańsk
9. UKS Przyjaźń
10. Leśnik Cewice
11. Dragon Bojano
12. KP Zaspa Gdańsk
13. Amator Kiełpino

 

 

 

        

 

Pozdrawiam.

 

 

13 stycznia 2018

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

GRALIŚMY W SOMONINIE