Nasi najmłodsi zawodnicy z rocznika 2009/2010  wystartowali na podbój piłkarskiego świata. Na debiutancki turniej pojechali do Gdyni.  

Młodym zawodnikom życzymy wielu radosnych chwil w czasie uganiania się za piłką,  a rodzicom  radości z oglądania swoich pociech w koszulkach Gdańskiego Klubu Sportowego MORENA.

 

Relacja z pierwszych dokonań naszej drużyny od naszych sympatyków:

 

Witam serdecznie!

Opiszę w małym streszczeniu to,  co się działo na Turnieju Halowym Piłki Nożnej w Gdyni Cisowej CISOWA CUP 2017 rocznika 2009, przy udziale naszych najmłodszych zawodników klubu GKS MORENA Gdańsk.

 

W dn. 19.11.2017 o godz. 9.00( Rocznik 2009 GKS MORENA Gdańsk ) stawił się w komplecie na turnieju w Gdyni. Zawodnikom od samego początku towarzyszyły uśmiechy i dobry humor- brak oznak stresu, a to przecież pierwszy w ich karierze taki wielki Turniej - bo zaznaczyć należy, że chłopcy grają i trenują od niedawna.

 

Powołani do rozgrywek:

 

1. HODCZAK - bramkarz,

2. KRZEMIEŃ - bramkarz,

3. PIĄTKOWSKI,

4. WIŚNIEWSKI,

5. CWALIŃSKI,

6. MAJCHRZAK,

7, FLORCZUK,

8. GAWRECKI,

9. WAJNER,

10. SOBIECKI.

 

 

Takim składem zespół grał wszystkie swoje spotkania.

Na turnieju było 10 drużyn, podzielonych na dwie grupy A i B. GKS Morena Gdańsk została przydzielona do grupy B w skład której wchodziły zespoły:

- MKS ORKAN RUMIA; GKS MORENA GDAŃSK; KORONA ŻELISTRZEWO; BRAZILIAN SOCCER SCHOOLS; ORŁY OSOWA.

- Pierwszy mecz zagraliśmy o godz. 9.15 z ORŁY OSOWA. Spotkanie od samego początku wyglądało ciekawie , obie drużyny walczyły zaciekle w środkowej strefie boiska. Poziom gry oba zespoły prezentowały na poziomie wyrównanym. W 11min spotkania ORŁY OSOWA zepchnęły nasz zespół pod pole karne i wręcz wepchnęły piłkę do naszej bramki- tego gola tak naprawdę nie powinno być !!!!!. Spotkanie skończyliśmy wynikiem 1:0.

Pomimo nieznacznej porażki chłopaki do szatni udali się z głowami podniesionymi do góry, tak jakby się nic nie stało. Atmosfera w szatni dalej piłkarska, trener ustalił ustawienie na następny mecz, poinstruował jak należy się zachować itd.

- Drugie spotkanie o godz. 10.45 z KORONA ŻELISTRZEWO. Wynik 0:0 Ten mecz powinniśmy wygrać, Kacper Florczuk po bezpośrednich podaniach od rasowego stopera naszego zespołu Filipa Gawreckiego nie wykorzystał co najmniej 5 sytuacji, aby mecz skończył się naszą wygraną. Wytłumaczeniem jedynie może być fakt, że zupełnie inaczej gra się na Turnieju, a inaczej trenuje na treningu- adrenalina jeszcze brak ogrania. Ten mecz pokazał potencjał jaki jest w chłopakach - kawałek dobrego futbolu w wykonaniu naszych chłopaków.

- Trzecie spotkanie o godz. 12.45 z BRAZILIAN SOCCER SCHOOLS. Wynik 0:0 po raz kolejny po małych zmianach trenera w ustawieniu, chłopaki pokazali, że jednak potrafią grać w piłkę i z każdym powalczyć i napsuć krwi przeciwnikowi.

- Czwarty mecz o godz. 13.15 z MKS ORKAN RUMIA. Wynik 0:3 przegrana. Nasz zespół dwa pierwsze gole stracił na własne życzenie, po nie fortunnych wybiciach piłki z naszego pola karnego, trzeci gol rozpędzony Orkan strzelił po akcji oskrzydlającej. Niestety, tym razem nasza obrona nie poradziła sobie z napastnikiem przeciwnika. GRAMY DALEJ.

Zagraliśmy o 9 miejsce o godz 14:30 z UKS CISOWA GDYNIA . Wynik 1:0. WYGRALIŚMY!!!!!!!!!. Po znacznej przewadze naszego zespołu przez całe spotkanie chłopcy atakowali bramkę przeciwnika.Mecz praktycznie odbywał się na połowie rywala. Po raz kolejny K. Florczuk nie wykorzystał dogodnej sytuacji na strzelenie pierwszej bramki w historii tej drużyny. Nasi jednak nie odpuszczają, w polu karnym Wiktor Cwaliński i Kacper Florczuk zamieszanie i GOOOOL. Wiktor Cwaliński zapisuje się jako strzelec gola rocznika 2009 GKS MORENA.

 

 

Radość w szeregach naszych maluchów.

 

 

Turniej zakończony na 9 miejscu,  a radość w szatni jak po zdobyciu co najmniej drugiego.

 

Boisko 40x20 m; Bramki 3/2 m ; czas gry 13 min;

 

 

Pozdrawiam Marcin.

 

 

Dziękujemy serdecznie za relację i liczymy, że zapał do relacjonowania  zmagań naszych zawodników nie minie prędko. Wszak wszystko w naszym klubie robimy dla naszych zawodników.

 

PS.  Więcej wyrozumiałości dla zawodników, którym nie udaje się wpakować piłki do siatki.   :)

 

23 listopada 2017

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

NAJMŁODSI WYSTARTOWALI!