W niedzielę 28.01.2018 uczestniczyliśmy z juniorami rocznika 2005/2006 w Turnieju Halowej Piłki Nożnej SUPRA CUP    w Kwidzynie.

 

Zagraliśmy w składzie:

- Oliwier Teodorczuk - bramkarz;

- Bartosz Łukaszewicz – 3 bramki, 1 asysta;

- Chilczuk Maks – 1 bramka;

- Tomasz Grabicki – 1 bramka, 1 asysta;

- Janek Kochanowski – 1 bramka, 1 asysta;

- Oskar Wybranowski – 1 bramka;

- Mateusz Kotewicz – 2 bramki, 1 asysta;

- Karol Wojciechowski;

- Piotr Gruszczyński – 1 bramka;

- Kacper Sawicki;

 

                 W turnieju wystąpiło 8 drużyn podzielonych na dwie grupy, gdzie Morena rozegrała 3 mecze zakończone bilansem 3 zwycięstwa:

 

- Morena – Olimpia Grudziądz 2:0 – zwycięstwo po ciężkim meczu. Przeciwnik postawił nam trudne warunki gry, ale dzięki szybko strzelonej bramce przez Tomka (a. Mateusz) graliśmy pewnie w obronie i kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Jeszcze pod koniec meczu bramkę po indywidualnej akcji strzela Bartek.

 

- Morena – Start Warlubie 2:0 – zdecydowane nasze zwycięstwo, bramki strzelali Mateusz po indywidualnej akcji oraz  Bartek (a. Janek). W meczu pograli wszyscy chłopcy, bo sama gra była najważniejsza.

 

- Morena – Supra Kwidzyn 2:0 – kolejne nasze zwycięstwo. Pierwsza bramka po pięknej, zespołowej akcji bramkę strzelił Maks Chilczuk (a.Tomek), drugą po indywidualnej akcji strzelił Janek, który wyprzedził rywala, zabrał mu piłkę i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza.

 

 

                  Tabele Grupy A:

 

M

Z

R

P

BZ-BS

Pkt

 
 

1 Morena Gdańsk

3

3

0

0

6 - 0

9

 

2 Olimpia I Grudziądz

3

2

0

1

8 - 2

6

 

3 Start II Warlubie

3

1

0

2

1 - 9

3

 

4 Supra II Kwidzyn                    

3

0

0

3

0 - 4

0

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Wydawało się, że jesteśmy mocni – we wszystkich meczach grupowych graliśmy bardzo pewnie w obronie a z przodu potrafiliśmy wypracować i wykorzystać sytuacje bramkowe. Nasza gra wyglądała naprawdę dobrze.

        

         W ćwierćfinale los przydzielił nam zespół Supra I Kwidzyn. Gospodarze wydawali się być zespołem w naszym zasięgu, ale jak to w piłce bywa, nie zawsze wygrywa lepszy. Całe 15 minut gry spędziliśmy na połowie rywala starając się rozkruszyć ich mur obronny – bezskutecznie. Niestety, o tym kto gra w półfinale miały zdecydować rzuty karne, a do nich ostatnio nie mamy szczęścia. I tym razem, też nam ono nie dopisało. Przegrywamy karne 0:2. Szkoda, że słabszy mecz trafił nam się właśnie w tym momencie.

 

         Pozostało nam grać o miejsca 5-8:

-  najpierw wygrywamy ze Startem Warlubie 1:0, po bramce Oskara (a. Bartek);

- w meczu o miejsce 5 wygrywamy ponownie ze Olimpią Grudziądz, tym razem po rzutach karnych 3:2 (Bartek, Mateusz i Piotrek), w regulaminowym czasie 0:0;

 

         Ostatecznie zajmujemy 5 miejsce – graliśmy całkiem niezłe zawody, niestety słabszy mecz wypadł nam w najgorszym momencie – ćwierćfinale i to zadecydowało o końcowym wyniku. W całym turnieju , co ważne podkreślenie – nie straciliśmy żadnej bramki z gry!

Był to ciekawy turniej, zagraliśmy z zespołami z którymi dotąd nie rywalizowaliśmy. Było to dla nas nowe doświadczenie, że mogliśmy pokazać się w nowym środowisku piłkarskim i co najważniejsze pokazać się z dobrej strony.

 

 

 

 

 

02 lutego 2018

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ

R.2005 WALCZYŁ W KWIDZYNIE